Jak gatunek drewna najlepiej sprawdzi się jako boazeria do sauny?

Jak gatunek drewna najlepiej sprawdzi się jako boazeria do sauny?Sauna jest cudownym miejscem, w którym można świetnie zrelaksować się po trudach codzienności. Dzięki licznym zaletom, jej popularność stale rośnie i coraz więcej osób pragnie ją mieć we własnym domu. Najważniejszym elementem budowy tradycyjnej sauny jest drewniana boazeria. Który gatunek drewna sprawdza się w tej roli najlepiej?

Wybór odpowiedniej Boazerii do sauny

Ponieważ sauna z reguły nie ma zbyt dużej powierzchni, budując ją warto zainwestować w boazerie najwyższej jakości. Koszt nie będzie znacznie wyższy, a korzyści wyraźnie odczuwalne.

Nie każde boazeria nadaje się do budowy sauny. Musi być odporna na wysoką temperaturę, mieć niską zawartość żywicy oraz przyjemny zapach, nadający saunie wyjątkowy klimat.

Najlepszy materiał do sauny

Ze względu na stosunkowo niską cenę i wysoką jakość, za najlepsze drewno na boazerię do sauny uważa się świerk. Ma niską zawartość żywicy i delikatne, niewielkie sęki, dzięki czemu nadaje saunie elegancki wygląd. Ponadto, świerk ma bardzo delikatny zapach i jest odporny na wilgoć, dzięki czemu może służyć przez wiele lat.

Zobacz więcej na: https://miesiecznikbank.com.pl/boazeria-swierkowa-do-sauny-porady-sauno-mistrza/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *