W jakim wieku najlepiej zacząć naukę pływania u dzieci?

Nauka pływania u dzieciPływanie to ważna umiejętność, którą warto nabyć już na wczesnym etapie życia. Małe dzieci uczestniczą w zajęciach szkolnych, które powinny nauczyć je utrzymywania się na wodzie, często jednak nauczyciel ma zbyt wielu podopiecznych, którymi musi się zaopiekować i nie jest w stanie skupić się na prawidłowym pływaniu każdego indywidualnie. W gestii rodzica pozostaje więc zadbanie, by dziecko oswoiło się z wodą i nauczyło się w niej poruszać.

Jaki wiek najlepszy aby zacząć Naukę pływania u dzieci?

W większości pływalni organizowane są rozmaite zajęcia przeznaczone dla poszczególnych grup wiekowych. Na początek warto jednak zabrać dziecko na basen na około godzinę, by przyzwyczaiło się do zanurzenia i potaplało w brodziku. Mamy z niemowlakami mogą uczestniczyć we wspólnych zajęciach, uczących prawidłowego oddychania i oswajających z wodą. Na zajęcia z instruktorem warto zdecydować się gdy dziecko ma powyżej trzech lat, gdyż wcześniej nie jest w stanie wyćwiczyć prawidłowych ruchów. Jeśli możemy sobie na to finansowo pozwolić, warto zainwestować w indywidualne lekcje, przynajmniej parę godzin na początek. Potem dziecko można śmiało zapisać do grupy pływackiej.

Więcej o nauce pływania dla dzieci znajdziesz pod linkiem: https://4narty.pl/nauka-plywania-dla-dzieci-od-kiedy-zaczac-nauke-plywania/

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *