Warunki, które trzeba spełnić aby uzyskać kredyt hipoteczny

Warunki, które trzeba spełnić aby uzyskać kredyt hipotecznyKredyt hipoteczny to temat, który interesuje sporo ludzi, planujących zakup własnego mieszkania. Nie każdy jednak może go otrzymać. Jakie warunki musi spełnić potencjalny klient, aby otrzymać kredyt pod hipotekę?

Osiągane dochody

Dla banku udzielającego kredytu najbardziej liczy się nie tylko to, czy potencjalny pożyczkobiorca osiąga stałe dochody, ale też to, jaka jest ich wysokość. Oczywiście, każdy bank ma nieco inne wymagania, dlatego nawet jeśli jeden bank odrzucił wniosek klienta, nie jest powiedziane, że inny bank również go nie zaakceptuje.

Wiek kredytobiorcy

Nie można zapominać o tym, jak ogromne znaczenie dla instytucji finansowych ma wiek potencjalnego klienta. Osoby w starszym wieku mogą mieć duże trudności ze spłatą całości długu, z kolei młode osoby mogą nie mieć wystarczającej zdolności kredytowej. 

Historia kredytowa

Osoby, które w przeszłości nie zawsze terminowo opłacały wszystkie zobowiązania finansowe, mogą być postrzegane negatywnie przez banki. Tacy klienci powinni być przygotowani na to, że mimo dużej zdolności kredytowej, ich wniosek zostanie odrzucony.

Pod linkiem https://press.net.pl/jakie-dokumenty-sa-wymagane-przy-kredycie-hipotecznym/ poznasz dokładnie wszystkie warunki i dowiesz się jakie dokumenty są potrzebne aby starać się o kredyt hipoteczny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *