Zaciski montażowe do komina. Kiedy należy ich użyć?

Zaciski montażowe do komina. Kiedy należy ich użyć?Komin to nieodłączny element każdego budynku. Mimo, że kominy mają prostą budowę i można je wykonać z wielu materiałów to wciąż najważniejsza jest obróbka blacharska, w zakres której wchodzą zaciski montażowe do komina.

Kominowe zaciski montażowe

Kominy systemowe jak i tradycyjne kominy muszą być bardzo dobrze dopasowane do otworu oraz zabezpieczone. Jednak bardzo istotne są też wkłady kominowe wykonane ze stali. Ten element musi być dobrze wycentrowany i połączony, aby nie było w nim nawet najmniejszej szczeliny. Elementy wkładów kominowych montuje się na wcisk, ale można dodatkowe je zacisnąć zaciskami montażowymi do komina.

Koniecznie trzeba bardzo dokładnie wykończyć komin ponad dachem. Kominy systemowe wymagają osłonięcia od góry czapką betonową, a inne kominy muszą zostać obmurowane czy po prostu wykończone, aby zapewnić dobre połączenie z pokryciem dachowym. W wypadku kominów wykonanych z blachy i wypuszczonych zewnętrznie trzeba je dobrze zakotwić w ścianach, do których przylegają. Można je także wzmocnić na łączeniu zaciskami.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *